Nemčík dosiahol na Bankove víťazný hetrik a Lamiová ženský rekord.

Lyžiarsky klub Metropol v spolupráci s Klubom orientačného behu Metropol Košice usporiadali  na Hornom Bankove jubilejný 15. ročník Bankovského lesného behu. Organizátori pripravili trate pre 11 vekových kategórií vrátane mládežníckych počnúc deťmi na 600 m  trati až po najdlhšiu 12 km mužskú trať pozostávajúcej z piatich 2,4 km dlhých okruhov.

V hlavnej  kategórii mužov na 12 km členitej trati zvíťazil  Lukáš Nemčík (LK Metropol Košice) časom 46:48,9 min., čím po prvenstvách v rokoch 2015 a 2016 zaznamenal víťazný hetrik. Druhý dobehol Peter Sabol za 52:28 min. a tretie miesto obsadil Michal Mikula (obaja Košice) za 53:09 min. V kategórii mužov nad 40 rokov na 4,8 km trati vyhral otec víťaza Róbert Nemčík a  u veteránov nad 50 rokov bol najrýchlejší Štefan Rácz (obaja LK Metropol Košice).

V kategórii žien na 4,8 km trati dominovala orientačná bežkyňa Katarína Lamiová (All4Run Košice), ktorá  časom 19:46,2 min. takmer o tri minúty zlepšila ženský traťový rekord, ktorý držala od roku 2011 Martina Urbanová (Kostoľany n/H). Druhá finišovala Zuzana Zeleňáková (RRTC Košice) za 22:34,4 min. a tretia skončila Alena Farkašová (AC Michalovce) za 22:40 min. Štvrtá dobehla víťazka kategórie žien nad 40 rokov Jana Slámová (Junior Košice).